Koordynacja imprez

Koordynacja imprez

Poprawny przebieg eventów to podstawa jego sukcesu. Wszystko zaczyna się od ich zaplanowania, w drugiej kolejności jest ich zorganizowanie, a następnie koordynacja i nadzór. Aby impreza miała swoje ręce i nogi, osoba odpowiedzialna za jej proces musi znać trendy, jakie panują na tym rynku i być bardzo zdyscyplinowana.

Jak podejść do koordynacji eventów

Najlepszą i jedyną możliwością jest to, aby na początku zidentyfikować cele imprezy. Ważne jest, aby poznać oczekiwania i preferencje osób, które są zleceniodawcami, ale i tych, którzy będą uczestnikami wydarzenia. Sama koordynacja nie byłaby jednak możliwa, gdyby nie wcześniejsze przygotowanie koncepcji. Konieczny jest więc scenariusz i plan pracy, które pomogą w prawidłowym i bezpiecznym przebiegu eventu.

Już na samym początku powinny znaleźć się rozmowy z klientem na temat przewidywanych atrakcji, miejsca imprezy oraz wyboru podwykonawców. Osoba odpowiedzialna za organizację i koordynację musi też doradzać zleceniodawcy i dawać mu wskazówki co do sposobu realizacji jego założeń. I co konieczne, a zazwyczaj nielubiane - formalności. Każde tego typu wydarzenie musi mieć swoje “papierki”, potwierdzające działalność zgodnie z prawem. To gwarant bezpieczeństwa eventu i tak zwanego “świętego spokoju” w sytuacjach kontroli.

Justyna Ostapczuk

Telefon: +48 733 337 990
E-mail: justyna@doitcrew.pl

Formularz kontaktowy